Najnowsze trendy wnętrzarskie prosto z Mediolanu – Relacja z Salone del Mobile 2018!
Najnowsze trendy wnętrzarskie prosto z Mediolanu – Relacja z Salone del Mobile 2018!

Targi Salone del Mobile 2018 w Mediolanie to jedno z najważniejszych wydarzeń w branży wnętrzarskiej. Sporządziliśmy krótką relację, w której opisaliśmy kilka najnowszych trendów i nowinek technologicznych. Jak w ubiegłych latach i w tym roku organizatorzy i wystawcy przygotowali dla odwiedzających wiele atrakcji. Każdy projektant , architekt, dekorator czy po prostu pasjonat pięknych wnętrz mógł znaleźć coś dla siebie.

Do tegorocznej edycji targów zostały dodane dwa specjalne wydarzenia – EuroCucina oraz FTK – Technology For the Kitchen. W ich trakcie zobaczyć można było prezentację najnowszych rozwiązań kuchennych, w tym wbudowanych urządzeń domowych wraz z charakterystyką ich ewolucji. Powierzchnia wystawiennicza EuroCucina wyniosła ponad 22 000 m2. Znajdowało się na niej 117 firm, które przyjechały po to, aby dzielić się doświadczeniem, a także kreować najnowsze trendy. Poniżej scharakteryzowaliśmy kilka z nich:

1. Szczególną uwagę zwrócił sposób wzbogacenia praktycznej strony kuchni w funkcje towarzyskie i rozrywkowe. Pomieszczenie to stało się swoistego rodzaju symbolem ogniska domowego, miejscem, w którym spotykają się domownicy i osoby im bliskie. Trend ten został doceniony przez topowych projektantów i zaczął przekładać się na sposób urządzania naszych domów i mieszkań.

 

Źródło: https://www.boffi.com/en-ww/

 

2. Inside System firmy Ernestomeda oraz Logica Celata firmy Valcucine to rozwiązania tworzące tendencję do aranżacji zamkniętych powierzchni, ich celem jest zakrycie urządzeń codziennego użytku. Drzwi przesuwne wykorzystywane są do schowania całej struktury kuchni. Jest to dobre rozwiązanie dla niewielkich pomieszczeń, w których ważne jest zoptymalizowanie całej przestrzeni. Ważne jest, aby ukrywając pewne elementy nie zatracić walorów estetycznych kuchni, prezentowana technologia świetnie się do tego stosuje. Zamykane powierzchnie sprawdzają się także w większych przestrzeniach, a meble o liniowych kształtach harmonizują się z częścią dzienną.

 


Źródło: https://ifdm.design/2018/04/19/ernestomeda-interview-with-alberto-scavolini

 


Źródło: http://renovationangel.org/kitchen-trends-salone-del-mobile-2018/

 

3. Znaczenia nabrały urządzenia zdalne. Możliwość połączenia ludzi i maszyn staje się coraz bardziej interesująca. Podczas wydarzenia EuroCucina i FTK – Technology For the Kitchen zaprezentowano technologie tego typu produktów oraz koncepcji kuchennych. Zaletą inteligentnych urządzeń elektronicznych z technologią Wi-Fi jest oszczędność energii i czasu. Candy i Samsung dążą do 360-stopniowej łączności inteligentnej technologii w kuchni, czego przykładem jest Candy&Watch – piec z dotykowym wyświetlaczem, w pełni połączony z technologią Wi-Fi i aplikacją SmartThings, która powala kontrolować i aktywować urządzenia kuchenne z dowolnego miejsca.

 

 


Źródło: https://i.pinimg.com/originals/8b/e9/6c/8be96c83b6e44082efe2f78528c84952.jpg

 

4. Nowe trendy również dały o sobie znać w temacie doboru barw. Ciemne kolory zdominowały tegoroczną edycję targów Salone del Mobile, a takie kolory jak antracytowa szarość, matowa czerń, odcienie mokrego betonu, granat oraz kolor szaro-brunatny świetne wpasowały się w nowoczesne, minimalistyczne aranżacje. Dodatki powinny komponować się z gładkimi, często pozbawionymi uchwytów frontami, jedynie podkreślając ogólną, minimalistyczną formę stylizacji. Modnym elementem wykończenia wnętrz jest marmur. Nie jest to nowa tendencja, jednak EuroCucina 2018 wyraźnie wzmocniło jej pozycję. Materiał ten nadaje kuchni specyficzny charakter i często nie jest tylko dodatkiem, a dominującym elementem.

 


Źródło: https://stylebyemilyhenderson.com/blog/2018-design-trends-kitchen

'); } });
Podziel sie Podziel sie

Dowiedz się więcej o InteriCAD
od naszego konsultanta!


Pobierz materiały