Jak uzyskać dofinansowanie na zakup programu do projektowania wnętrz?
Jak uzyskać dofinansowanie na zakup programu do projektowania wnętrz?

W głowie każdego przedsiębiorcy tłoczą się zawsze dwie myśli – jak zarobić i jak zaoszczędzić? Każdy oczywiście zdaje sobie sprawę z tego, że bez żadnych inwestycji zyski nie są możliwe, jednak tam, gdzie istnieje okazja do oszczędności – powinno się ją wykorzystywać. Taką okazją są wszelkiego rodzaju dofinansowania  i dotacje. Niejednokrotnie są one na wyciągnięcie ręki, lecz pomimo tego nie są wykorzystywane… przez niewiedzę lub brak czasu na szukanie. Dlatego postanowiliśmy Was odciążyć i te elementy procesu szukania oszczędności dla firmy wziąć na siebie. Aby zakupić narzędzia konieczne do rozwoju swojej firmy, takie jak np. program do projektowania wnętrz nie zawsze musimy sięgać wyłącznie do swojego portfela.

 

Urząd Pracy

 

Najlepszy moment, w którym warto pomyśleć o dofinansowaniach, jest jeszcze przed założeniem własnej działalności. Są specjalne programy, które pomagają młodym przedsiębiorcom i wbrew pozorom ich wybór jest całkiem spory. Jednym z pierwszych miejsc, z jakimi warto nawiązać kontakt to na pewno Urząd Pracy, odpowiadający zamieszkaniu przyszłego właściciela firmy. Kwota, jaką można otrzymać to około 20 tysięcy złotych. Z powodzeniem można wykorzystać ją na urządzenia biurowe oraz na podstawowe narzędzia – w tym program do projektowania wnętrz. Nie są to środki, które pokryją całość wydatków, jednak na pewno są w stanie odciążyć kieszeń młodego przedsiębiorcy.

 

Jeżeli już jesteś właścicielem firmy i nie dotyczy Cię sytuacja opisana powyżej, mimo wszystko nie rezygnuj z kontaktu z Urzędem Pracy. Być może planujesz zatrudnienie nowego pracownika, którego stanowisko musisz wyposażyć? W tym przypadku również masz szanse na pozyskanie dodatkowych środków, są to kwoty do 20 tysięcy złotych, które podobnie jak w pierwszym przypadku można przeznaczyć m.in. na sprzęt oraz oprogramowanie. Wysokość dofinansowania jest uzależniona np. od wieku zatrudnionej osoby. Po szczegóły oraz warunki przyznania środków należy zwrócić się do swojego Urzędu Pracy – regulaminy w poszczególnych placówkach mogą się różnić.

 

Fundusze Europejskie

 

Portal Funduszy Europejskich to strona, którą warto odwiedzać.  Znajduje się tam wyszukiwarka dotacji, dzięki której można poznać całe spektrum możliwości pozyskania dodatkowych środków. Odnajdą tam coś dla siebie zarówno osoby planujące otwarcie własnej działalności, jak i istniejące już mikro, małe oraz średnie przedsiębiorstwa. Opłaca się tam zaglądać regularnie, ponieważ opisane działania na przestrzeni czasu ulegają zmianie. Są one uzależnione od miejsca zamieszkania, sektora działalności przedsiębiorstwa, a także od sytuacji życiowej beneficjenta. Jest ich tak wiele, że problematyczne może okazać się znalezienie tego, co nas interesuje. Najłatwiej jest wtedy zwrócić się do najbliższego punktu informacyjnego z prośbą o pomoc.

 

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich

 

PROW to program skierowany głównie do rolników, jednak beneficjentami mogą być również osoby rozpoczynające działalność pozarolniczą, a także mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa znajdujące się w obszarach objętych działaniami Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. W poszukiwaniu dofinansowania do otwarcia lub rozwoju własnej działalności, warto sprawdzić również tę możliwość. W tym celu należy odwiedzić stronę internetową PROW, interesującego nas województwa.

 

Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych

 

Kolejną instytucją, do jakiej można się zgłosić w sprawie dofinansowania, jest PFRON. Oferuje on wsparcie finansowe  dla pracodawców zatrudniających osoby niepełnosprawne. Przedsiębiorca może ubiegać się o środki na adaptację stanowiska pracy lub na wyposażenie stanowiska pracy, w tym na niezbędne oprogramowanie i narzędzia. W pierwszym z przypadków są to środki maksymalnie w wysokości dwudziestokrotności przeciętnego wynagrodzenia lub maksymalnie w wysokości piętnastokrotności przeciętnego wynagrodzenia (w przypadku drugim). Możliwość ubiegania się o wsparcie uzależniona jest od stopnia niepełnosprawności pracownika, a także od planowanego okresu zatrudnienia. Aktualne dane znajdują na stronie internetowej Funduszu, w zakładce pracodawcy: https://www.pfron.org.pl/pracodawcy/

 

PARP – Centrum Rozwoju MŚP

 

Na stronie Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości można odnaleźć wiele możliwości finansowania swoich pomysłów na rozwój firmy – łączy je jedno – innowacyjność. Jeżeli od dawna, masz w głowie zamysł na coś kreatywnego, innego i wyjątkowego tylko brakuję Ci środków na realizację – najlepszą drogą będzie zgłoszenie się do jednego z programów proponowanych przez PARP.  Masz szanse na sfinansowanie podstawowych narzędzi do pracy, a także na dodatkowe środki – np. podbój rynku zagranicznego. Na pewno warto to wykorzystać.

 

Podsumowanie

 

Jak widać, możliwości jest bardzo wiele i wbrew pozorom zapoznanie się z nimi nie jest takie czasochłonne. Wystarczy od czasu do czasu zaglądać na strony wspierające przedsiębiorców i w odpowiednim momencie złożyć wniosek o dofinansowanie. Jeżeli zastanawiasz się nad pozyskaniem dodatkowych środków na otwarcie lub rozwój swojej firmy związanej z projektowaniem wnętrz, możesz także skontaktować się z nami. Jako firma z wieloletnim doświadczeniem, służymy wsparciem  w procesie pozyskania dofinansowania.

 

Kontakt:

tel. +48 12 312 59 95

tel kom. 512 094 835

e-mail: kontakt@intericad.pl

 

 

Źródła:

http://poir.parp.gov.pl/

https://www.pfron.org.pl/

https://www.funduszeeuropejskie.gov.pl/

'); } });
Podziel sie Podziel sie

Dowiedz się więcej o InteriCAD
od naszego konsultanta!


Pobierz materiały
Promocja!

InteriCAD w leasing już od 286,68 PLN miesięcznie!

Więcej