Drzwi zlicowane ze ścianą
Drzwi zlicowane ze ścianą

Drzwi ukryte to aktualnie jeden z najmodniejszych typów drzwi. Cieszą się zainteresowaniem inwestorów, architektów oraz klientów. Zarówno w wersji zewnętrznej, jak i wewnętrznej dają olbrzymie możliwości aranżacyjne, ponieważ mogą zostać pokryte każdym typem materiału. Dodatkowo drzwi ukryte bardzo dobrze współgrają z małymi pomieszczeniami, poszerzając optycznie dostępną powierzchnię.

 

TYPY ARANŻACJI

 

Najczęściej spotykanym sposobem aranżacji jest malowanie skrzydeł farbą, której wcześniej użyto do dekoracji ścian pomieszczenia. Do tego typu projektu, możemy wybrać wyeksponowaną klamkę. Wybierając klamkę wkomponowaną w drzwi, postawimy na całkowitą niewidoczność skrzydła. Dodatkowym sposobem na wizualne ukrycie drzwi jest zlikwidowanie górnej poprzeczki, przez co rozciągniemy powierzchnię ruchomą na całą długość ściany. Na rynku dostępne są drzwi o długości 300-350 cm, które sięgają do granicy sufitu.

Efekt ekskluzywnego pomieszczenia uzyskamy używając do wykończenia szlachetnego drewna Drewno w minimalistyczny sposób odznaczy się od ściany i wprowadzi w pomieszczenie wysublimowany kontrast. Ukryta pod wykończeniem ościeżnica może zostać pokryta tynkiem, karton-gipsem lub tym samym drewnem, którego użyto do zaaranżowania skrzydła drzwi.

W zależności od przewidzianego projektu, drzwi ukryte możemy również tapetować, fornirować lub drukować. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby każdą stronę skrzydła pokryć innym materiałem, dopasowanym do dwóch pomieszczeń. Na rynku dostępne są także wykończenia szklane, betonowe, wykonane z kamienia, tkaniny, szkła lakierowanego typu lacobel, spieku kwarcowego lub materiału corian.

 

Drzwi ukryte zlicowaneze ścianą 2

JAK WYGLĄDA MONTAŻ DRZWI UKRYTYCH?

 

Niektórzy producenci drzwi zlicowanych informują, że montaż może nastąpić w dowolnym momencie remontu lub wykańczania pomieszczenia. Minimalna grubość ściany przeznaczonej do wkomponowania drzwi wynosi 10 cm. Oznacza to, że do montażu nadaje się większość ścian nośnych i działowych. Najprostszym rozwiązaniem będzie jednak odpowiednie przygotowanie ścian już na etapie budowlanym.

Producenci podają także, że wielkość otworu pod montaż tego typu rozwiązania określimy dodając 5 cm po bokach i od góry drzwi. Dodatkowo należy zarezerwować 1,5 cm na piankę montażową.

Oprócz zalet estetycznych drzwi ukryte świetnie tłumią hałas. Ich izolacja akustyczna określana jest na poziomie 35 dB. Do uzyskania jeszcze większego tłumienia, możemy zamontować opadającą na podłogę uszczelkę. Skrzydło drzwi wbudowanych otwiera się po kątem 180°. Wynika to z faktu, że ościeżnica, skrzydło i ściana znajdują się w jednej płaszczyźnie.

Drzwi z wbudowaną ościeżnicą to nowoczesne, estetyczne rozwiązanie, które będzie pasowało do większości typów pomieszczeń.

Zachęcamy do obejrzenia filmu instruktażowego, w którym przedstawiamy sposób projektowania i montowania drzwi ukrytych w programie InteriCAD.

 

'); } });
Podziel sie Podziel sie

Dowiedz się więcej o InteriCAD
od naszego konsultanta!


Pobierz materiały
Promocja!

InteriCAD w leasing już od 286,68 PLN miesięcznie!

Więcej