6 trendów w aranżacji wnętrz prosto z Milan Design Week 2017
6 trendów w aranżacji wnętrz prosto z Milan Design Week 2017

Jedno z najważniejszych wydarzeń w świecie designu iSaloni 2017 już za nami. Tegoroczna edycja Milan Design Week odbyła się w dniach 04 – 07.04.2017 r. i zgodnie z oczekiwaniami cieszyła się ogromnym zainteresowaniem zarówno ze strony projektantów wnętrz, jak i reprezentantów branży wnętrzarskiej z całego świata. Pośród nich nie zabrakło również przedstawicielki zespołu InteriCAD Polska. Przygotowała ona dla Was krótkie podsumowanie 6 najważniejszych trendów w aranżacji wnętrz, które wiodły prym podczas Salone del Mobile Milano 2017 i wystaw towarzyszących.

 

1. Barwa zielona

Na początku grudnia 2016 r. firma Pantone wybrała “Greenery”, czyli kolor zielony barwą roku 2017. Jak możemy dowiedzieć się z jej oficjalnego raportu, kolor ten symbolizuje nadzieję i bliski związek ludzkości z naturą.

Barwa zielona święciła również triumfy podczas tegorocznego Milan Design Week. W pierwszym tygodniu kwietnia kolor ten i jego liczne odcienie zdominowały cały Mediolan, w tym także prestiżowe targi meblowe iSaloni.

Jeśli chodzi o inne barwy, to dużym powodzeniem w Mediolanie cieszyły się również takie kolory, jak: niebieski, pomarańczowy, żółty i zielony. Można powiedzieć, że odcienie koloru niebieskiego, zielonego i ich różnorodne wariacje stanowiły silny fundament targowej ekspozycji.

 

W wielu projektach wnętrz użyto także kolorów ciemnych, łącząc je z pomarańczowymi, żółtymi i różowymi akcentami. Kolor różowy w wielu kombinacjach kolorystycznych pełnił rolę uniwersalną.

 

2. Mosiądz

Jeśli chodzi o materiały, które w trakcie targów cieszyły się szczególnym zainteresowaniem, jako pierwszy na myśl przychodzi mosiądz, przedstawiany najczęściej w duecie z metalem. Producenci mebli i elementów wyposażenia wnętrz, którzy w swoich produktach postanowili wykorzystać mosiądz, często zabezpieczali jego powlokę, a następnie usuwali naturalne przybarwienia.

 

3. Fornir matowy

Za kolejny niezwykle popularny materiał w czasie mediolańskiego tygodnia można uznać Fornir matowy, czyli bardzo cienkie płaty drewna(0,1–0,5 mm) uzyskiwane przez skrawanie z drzew, a następnie specjalnie lakierowane. Prezentowane w Mediolanie meble fornirowane charakteryzowały się ekskluzywnością i naturalnością.

4. Dekor geometryczny

Jeśli chodzi o dekoracje i ozdoby wnętrz to dużym wpływem cieszyły się dekory geometryczne. Geometria w designie wyraźnie zdominowała formę mebli, blatów, wzorów oraz różnorodnych dekoracji. Niezwykłą oryginalnością emanowały zwłaszcza konstrukcje nóg krzeseł czy też stołów, którym za wzór posłużyły geometryczne kształty wielokątów.

5. Kamień naturalny

W Mediolanie uwagę odwiedzających przykuwały również najróżniejsze formy połączeń kamienia naturalnego( m.in. biało-czarnego marmuru) z innymi jego rodzajami. Wystawcy przedstawili wiele różnych technik obróbki i łączenia tego materiału, oferujących ogromne możliwości w aranżacji przestrzeni.

 

6. Welur

Na koniec naszego krótkiego podsumowania Salone del Mobile 2017 warto wspomnieć o znacznej popularności dodatków z weluru. Najpierw welur przebojem wdarł się do świata mody. W ostatnim sezonie Tygodnia Mody można go było dostrzec w kolekcjach wielu marek m.in.: MaxMara, Miu Miu, Gucci czy też Giorgio Armani. Następnie trend ten pojawił się również w projektach mebli( welurowe sofy i krzesła) oraz w licznych dodatkach aranżacyjnych, takich jak np. dywany.

'); } });
Podziel sie Podziel sie

Dowiedz się więcej o InteriCAD
od naszego konsultanta!


Pobierz materiały