5 cech, na które warto zwrócić uwagę kupując program do projektowania wnętrz
5 cech, na które warto zwrócić uwagę kupując program do projektowania wnętrz

Dobry program do projektowania wnętrz to podstawa pracy projektanta. Wybór jest o tyle trudny, że z każdej strony zasypywani jesteśmy ofertami kolejnych producentów. Jak odnaleźć się w gąszczu tych informacji? Na co zwrócić uwagę, zwłaszcza kiedy jest się dopiero początkującym projektantem? Postaraliśmy się odpowiedzieć na te pytania w pięciu prostych punktach.

Bezpłatny program do projektowania wnętrz to pokusa szczególnie dla początkujących designerów. Czy warto korzystać z tego typu rozwiązań? Są to ciekawe opcje, ale skierowane głównie do osób projektujących hobbystycznie. Brak w nich wielu funkcji niezbędnych do profesjonalnej pracy.

Sprawdź jakie cechy wyróżniają dobre i profesjonalne programy do projektowania wnętrz i weź je pod uwagę, planując zakup.

 

1. Program do projektowanie wnętrz 

Fotorealistyczne wizualizacje to obecnie podstawa w prezentacji projektów. Ich wysoka jakość stanowi fundament w relacjach z klientami. To właśnie dzięki wizualizacjom możemy z wyprzedzeniem zobaczyć efekt końcowy. Doskonały projekt o fotograficznej jakości zadziała na wyobraźnie większości zamawiających lepiej niż tysiąc słów. Zobaczyć realistyczne wnętrza swojego przyszłego mieszkania – właśnie tego oczekują potencjalni klienci.

Wizualizacje wysokiej jakości są wizytówką projektanta wnętrz. Oczywiście projekt można przedstawić bez wizualizacji na rysunku. Niestety (a może na szczęście?) w dzisiejszych czasach to za mało. W celu prezentacji swoich pomysłów, w działaniach marketingowych i sprzedażowych odręczny projekt już nie wystarczy.

W rzeczywistości fotorealistyczne wizualizacje nie są przygotowywane wyłącznie ze względu na klientów. Są one także udogodnieniem dla samego projektanta. Kompleksowe spojrzenie na wnętrza domu, mieszkania, czy biura ułatwia pracę i pomaga w podejmowaniu decyzji. W ten sposób łatwiej jest ustalić wiele szczegółów, aby efekt był satysfakcjonujący zarówno dla projektanta, jak i dla klienta.

Wizualizacje umieściliśmy jako pierwsze w naszym zestawieniu nie przypadkowo. Nasi klienci, którzy korzystają z programu InteriCAD T6, bardzo często opiniując produkt, jako pierwszą zaletę wymieniają właśnie wysoką jakość wizualizacji. Przyznają oni też, że mają one realny wpływ na odbiór projektu przez klienta, a w rezultacie przyśpieszają jego akceptację.

Jeżeli chcesz zobaczyć przykłady fotorealistycznych wizualizacji wykonanych w programie InteriCAD, kliknij tutaj >

 

2. Precyzyjna dokumentacja techniczna

Kolejnym powodem, dla którego warto zainwestować w profesjonalny program do projektowania, jest możliwość stworzenia kompleksowej dokumentacji technicznej. W naszym zestawieniu ten punkt znalazł się na miejscu drugim, zdajemy sobie jednak sprawę, że dla wielu projektantów i architektów wnętrz jest to podstawa, czyli numer jeden.

Możliwość tworzenia profesjonalnej (precyzyjnej i szczegółowej) dokumentacji technicznej jest fundamentalna. To aspekt, na który należy zwrócić uwagę już na samym początku, przymierzając się do zakupu oprogramowania do projektowania. To, w jaki sposób będziemy tworzyć dokumentację, będzie rzutowało na całokształt naszej pracy.

Opracowanie dokumentacji technicznej to najczęściej kluczowy etap w procesie projektowania wnętrz. Informacje, jakie powinny się w niej znaleźć (zarys pomieszczenia, wycena sprzętów, materiałów i płytek ceramicznych) są zależne od rodzaju projektu i przewidywanych działań.

 

3. Bezpłatne biblioteki modeli 3D

Bezpłatne biblioteki modeli 3D znanych producentów dla poszczególnych programów to kolejne udogodnienie dla projektanta. Możliwość wyboru oświetlenia, mebli oraz akcesoriów to duże ułatwienie podczas projektowania. Topowe programy do projektowania wnętrz często oferują takie rozwiązanie dla swoich klientów. Warto zwrócić uwagę, czy dany program posiada możliwość obsługi modeli 3D w popularnych formatach np. SKP, 3DS, DWG.

Projekt tworzymy po to, aby później go zrealizować. Współpraca z popularnymi producentami, oferującymi znane produkty może przyczynić się do zadowolenia naszego klienta. Jest to istotne nie zależnie od tego, czy wykonujemy projekt łazienki, kuchni, czy salonu. Umieszczenie w wizualizacji realnych produktów z pewnością spotka się z pozytywnym odbiorem.

Biblioteki powinny być zróżnicowane i zawierać nie tylko meble i akcesoria do łazienki, czy kuchni, ale także dekoracje do wszystkich typów pomieszczeń mieszkalnych. Warto przejrzeć dostępne modele i sprawdzić ten aspekt wybranego oprogramowania przed podjęciem decyzji o jego zakupie.

Program InteriCAD oferuje dostęp do kilkudziesięciu bezpłatnych  bibliotek znanych producentów mebli i akcesoriów wyposażenia wnętrz. Są to między innymi MAX FLIZ, Vox, Castorama, Cersanit, Britop, Dulux. Ponadto program obsługuje formaty: DWG, SKP, 3DS co pozwala na import dowolnych modeli zewnętrznych.

Jeżeli chcesz zobaczyć bezpłatne modele 3D w InteriCAD kliknij tutaj >

 

4. Wieczysta licencja

Profesjonalny program do projektowania wnętrz nie musi wiązać się z ciągłymi, wysokimi opłatami. Praktycznym i ekonomicznym rozwiązaniem jest inwestycja w program z wieczystą licencją. Taka opcja chroni przed dodatkowymi kosztami związanymi z utrzymaniem programu. Dobrze jest wziąć to pod uwagę przy zakupie.

Jest wiele popularnych programów, za które trzeba regularnie uiszczać opłatę. Jednorazowy zakup jest zdecydowanie rozsądniejszy. Wielu naszych klientów podkreśla, że wieczysta licencja ma dla nich duże znaczenie., a każde kolejne zobowiązanie dla przedsiębiorcy jest problematyczne. Jeżeli część kosztów można wyeliminować, to warto z tego skorzystać.

Jednorazowa płatność za oprogramowanie może być jeszcze bardziej opłacalna. Możliwe są dodatkowe opcje finansowania np. dotacje lub leasing. Jeżeli interesuje Cię takie wsparcie, możesz poszukać na ten temat informacji samodzielnie lub zgłosić się do dystrybutora oprogramowania. W przypadku zakupu programu InteriCAD, oferujemy merytoryczne wsparcie zarówno w przypadku leasingu, jak i dotacji.

Jeżeli chcesz zobaczyć, jakie są możliwości finansowania programu InteriCAD kliknij tutaj >

 

5. Kompleksowość i uniwersalność zastosowania

Podsumowując i spinając wszystkie punkty jedną klamrą, pokusimy się o stwierdzenie, że dobry program do projektowania wnętrz powinien być kompleksowy i uniwersalny. Przede wszystkim nie może stanowić dla projektanta ograniczenia. Jest to narzędzie, które ma ułatwiać pracę, a nie utrudniać.

Dobry program do projektowania wnętrz powinien być zaawansowany i cechować się kompleksowością. Powinien obejmować środowisko modelowania architektury 2D i 3D. Wówczas będziemy mieli możliwość zaprojektowania dowolnej przestrzeni i wymodelowania każdej bryły. Ta swoboda pozwoli na tworzenie kreatywnych wnętrz.

Nie bez znaczenia jest również przyjazny i intuicyjny interfejs użytkownika, który przyśpiesza i ułatwia pracę architekta wnętrz praktycznie na każdym etapie. Program powinien być łatwy w obsłudze, a praca na nim powinna być przyjemnością.

Bez wątpienia warto zainwestować w profesjonalne oprogramowanie. Tylko ono będzie łączyło w sobie wszystkie wymienione cechy i będzie stanowić wygodne narzędzie do pracy. Projektowanie za pomocą profesjonalnego programu, ułatwi i przyśpieszy realizowanie zamówień na najwyższym poziomie, co z pewnością docenią klienci.

 

Pobierz demo programu InteriCAD

Zachęcamy do pobrania demo programu InteriCAD i samodzielnego zapoznania się z jego możliwościami w zakresie projektowania i wizualizacji wnętrz. Pobierz demo >

'); } });
Podziel sie Podziel sie

Dowiedz się więcej o InteriCAD
od naszego konsultanta!

    Pobierz materiały